Üdvözlöm a Kerületi Újság - kerületi hírek oldalon.   A kijelölt szöveg felolvasásához kattintson a hangszóróra! Üdvözlöm a Kerületi Újság - kerületi hírek oldalon. GSpeech

Nonprofit eseményedet te is ingyen feltöltheted!

Ingyenes feltöltéssel népszerűsítheted tevékenységedet.

Józsefvárosi Önkormányzat

Az M3-as metróvonal felújítását követően 20 állomás közül 18 akadálymentesen lesz megközelíthető – döntött szerdán a Fővárosi Közgyűlés. Ferdepályás liftet öt állomáson építenek, köztük a Józsefvárost érintő Kálvin tér, Corvin-negyed és Klinikák megállónál is.

A Fővárosi Közgyűlés testülete a mozgásukban korlátozottak helyzetének további javítása érdekében döntött „speciális akadálymentesítésről”, úgynevezett ferdepályás liftek építéséről...

Ossza meg az információt!

A tavaszi időszakban évek óta színes virágokkal szépítik meg a Mátyás teret a Józsefvárosi Magdolna Negyedért Egyesület (JóMa) kezdeményezésére. Április 24-én a civil szervezet önkéntesei több mint négyszáz tő muskátlit és egynyári virágot ültettek el a közkedvelt parkban. A munkálatoknál jelen volt Sántha Péterné alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője is.

A Föld napja alkalmából a JóMa egyesület minden évben színes virágokat...

Ossza meg az információt!

A tavaszi időszakban évek óta színes virágokkal szépítik meg a Mátyás teret a Józsefvárosi Magdolna Negyedért Egyesület (JóMa) kezdeményezésére.

Ossza meg az információt!

A Vajda iskola kórusa is fellépett

Hangverseny a Nagyvárad téri református templomban

Immár negyedik alkalommal adott közös hangversenyt a Vajda Péter Ének-zenei Általános Iskola gyermekkórusa és a Nagyvárad téri Református Egyházközség kórusa a Nagyvárad téri református templomban. Az április 23-ai programon a közönséget Zila Péter lelkész köszöntötte, majd Balogh Lázár kántor vezetésével egy közös éneklés alapozta meg az est emelkedett...

Ossza meg az információt!

Az életmentéssel ismerkedtek

Molnárosok látogattak a Józsefvárosi Mentőállomásra

Nemcsak a mentőautó belsejét vehették közelről szemügyre, de számos kérdésükre választ kaptak, sőt a mentések során használt eszközökkel is megismerkedhettek a Molnár Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola diákjai, akik április 21-én reggel a Józsefvárosi Mentőállomáson vendégeskedtek.

A látogatásra egy országos, sőt határon túli iskolákat...

Ossza meg az információt!

A bölcsődék napját ünnepelték a kerületben

Kitüntették a kisgyermekek nevelőit

Az első magyar bölcsőde 166 évvel ezelőtti megnyitására emlékezve ünnepeljük A bölcsődék napját április 21-én. Józsefváros vezetése hétfőn fejezte ki köszönetét és elismerését a legkisebb gyermekek gondozóinak: Sántha Péterné alpolgármester és Zentai Oszkár, az Emberi Erőforrás Bizottság elnöke átadta a „Kiemelkedő Bölcsődei Munkáért” és a „Polgármesteri Dicséret”...

Ossza meg az információt!

Ötvennyolc éve Józsefvárosban

A kilencvenéves Benyák Mihálynét köszöntötték

Az 1928. április 21-én született Erdősi Máriát köszöntötte a napokban kilencvenedik születésnapja alkalmából Kaiser József önkormányzati képviselő. Az idős hölgy immár ötvennyolc éve él kerületünkben, Visi Imre utcai otthonában.

Benyák Mihályné, leánykori nevén Erdősi Mária kilencven évvel ezelőtt Szombathelyen látta meg a napvilágot. Édesapja a városházán dolgozott...

Ossza meg az információt!

A Németh László Általános Iskola 1991-ben vette fel az ismert író nevét, akinek születésnapjáról minden évben többnapos programsorozattal emlékeznek meg. A hagyományokhoz híven az iskola apraja-nagyja idén áprilisban is számos versennyel és kulturális programmal készült a jeles évforduló megünneplésére.

A Németh László Napoknak elnevezett rendezvénysorozat hagyományosan Németh László mellszobrának koszorúzási ünnepségével kezdődik, tradícióvá vált...

Ossza meg az információt!

Vidám és izgalmas programokkal várták a józsefvárosi családokat a Kesztyűgyár Közösségi Házban péntek délután. A Föld napja alkalmából számos kikapcsolódási lehetőség közül választhattak a Mátyás térre érkezők. A szervezők különböző versenyeket is rendeztek, amelyek győztesei értékes tárgyjutalomban részesültek.

 A Föld napja, állati móka címmel szerveztek jó hangulatú családi délutánt pénteken, a Mátyás téren. A Kesztyűgyár Közösségi Ház A...

Ossza meg az információt!

Böjte Csaba ferences rendi szerzetes volt a vendége a józsefvárosi Nem Adom Fel Kávézónak április 19-én este. A Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítója Michels Antal plébánossal beszélgetett az életéről és hivatásáról. Böjte Csabát a legtöbben az általa létrehozott gyermekmentő szervezet révén ismerik, amelynek célja az Erdélyben sanyarú körülmények között élő gyermekek felkarolása.

Michels Antal, a Szent József-templom plébánosa másfél...

Ossza meg az információt!

Hozzászólás

Kerületi Újság a Facebookon - Kövessen minket!

Még több hír a Belvárosból

Az M3-as metróvonal felújítását követően 20 állomás közül 18 akadálymentesen lesz megközelíthető – döntött szerdán a Fővárosi Közgyűlés. Ferdepályás liftet öt állomáson építenek, köztük a Józsefvárost érintő Kálvin tér, Corvin-negyed és Klinikák megállónál is. A Fővárosi Közgyűlés testülete a mozgásukban korlátozottak helyzetének további javítása érdekében döntött „speciális akadálymentesítésről”, úgynevezett ferdepályás liftek építéséről...
A tavaszi időszakban évek óta színes virágokkal szépítik meg a Mátyás teret a Józsefvárosi Magdolna Negyedért Egyesület (JóMa) kezdeményezésére. Április 24-én a civil szervezet önkéntesei több mint négyszáz tő muskátlit és egynyári virágot ültettek el a közkedvelt parkban. A munkálatoknál jelen volt Sántha Péterné alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője is. A Föld napja alkalmából a JóMa egyesület minden évben színes virágokat...
A tavaszi időszakban évek óta színes virágokkal szépítik meg a Mátyás teret a Józsefvárosi Magdolna Negyedért Egyesület (JóMa) kezdeményezésére.
A Vajda iskola kórusa is fellépett Hangverseny a Nagyvárad téri református templomban Immár negyedik alkalommal adott közös hangversenyt a Vajda Péter Ének-zenei Általános Iskola gyermekkórusa és a Nagyvárad téri Református Egyházközség kórusa a Nagyvárad téri református templomban. Az április 23-ai programon a közönséget Zila Péter lelkész köszöntötte, majd Balogh Lázár kántor vezetésével egy közös éneklés alapozta meg az est emelkedett...
Az életmentéssel ismerkedtek Molnárosok látogattak a Józsefvárosi Mentőállomásra Nemcsak a mentőautó belsejét vehették közelről szemügyre, de számos kérdésükre választ kaptak, sőt a mentések során használt eszközökkel is megismerkedhettek a Molnár Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola diákjai, akik április 21-én reggel a Józsefvárosi Mentőállomáson vendégeskedtek. A látogatásra egy országos, sőt határon túli iskolákat...
A bölcsődék napját ünnepelték a kerületben Kitüntették a kisgyermekek nevelőit Az első magyar bölcsőde 166 évvel ezelőtti megnyitására emlékezve ünnepeljük A bölcsődék napját április 21-én. Józsefváros vezetése hétfőn fejezte ki köszönetét és elismerését a legkisebb gyermekek gondozóinak: Sántha Péterné alpolgármester és Zentai Oszkár, az Emberi Erőforrás Bizottság elnöke átadta a „Kiemelkedő Bölcsődei Munkáért” és a „Polgármesteri Dicséret”...
Ötvennyolc éve Józsefvárosban A kilencvenéves Benyák Mihálynét köszöntötték Az 1928. április 21-én született Erdősi Máriát köszöntötte a napokban kilencvenedik születésnapja alkalmából Kaiser József önkormányzati képviselő. Az idős hölgy immár ötvennyolc éve él kerületünkben, Visi Imre utcai otthonában. Benyák Mihályné, leánykori nevén Erdősi Mária kilencven évvel ezelőtt Szombathelyen látta meg a napvilágot. Édesapja a városházán dolgozott...
A Németh László Általános Iskola 1991-ben vette fel az ismert író nevét, akinek születésnapjáról minden évben többnapos programsorozattal emlékeznek meg. A hagyományokhoz híven az iskola apraja-nagyja idén áprilisban is számos versennyel és kulturális programmal készült a jeles évforduló megünneplésére. A Németh László Napoknak elnevezett rendezvénysorozat hagyományosan Németh László mellszobrának koszorúzási ünnepségével kezdődik, tradícióvá vált...
Vidám és izgalmas programokkal várták a józsefvárosi családokat a Kesztyűgyár Közösségi Házban péntek délután. A Föld napja alkalmából számos kikapcsolódási lehetőség közül választhattak a Mátyás térre érkezők. A szervezők különböző versenyeket is rendeztek, amelyek győztesei értékes tárgyjutalomban részesültek. A Föld napja, állati móka címmel szerveztek jó hangulatú családi délutánt pénteken, a Mátyás téren. A Kesztyűgyár Közösségi Ház A...
Böjte Csaba ferences rendi szerzetes volt a vendége a józsefvárosi Nem Adom Fel Kávézónak április 19-én este. A Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítója Michels Antal plébánossal beszélgetett az életéről és hivatásáról. Böjte Csabát a legtöbben az általa létrehozott gyermekmentő szervezet révén ismerik, amelynek célja az Erdélyben sanyarú körülmények között élő gyermekek felkarolása. Michels Antal, a Szent József-templom plébánosa másfél...
A tavasz beköszöntével immár hagyományosan összefognak a civilek és a Józsefvárosi Önkormányzat, hogy közösen varázsolják szebbé környezetüket. A Civilek a Palotanegyedért Egyesület (CaPE) szervezésében idén is padokat festettek és virágot ültettek Belső-Józsefvárosban a lelkes önkéntesek. Kellemes napsütésben gyülekeztek a Lőrinc pap téren a környék lakói és a CaPE tagjai, hogy A Föld napja alkalmából ezúttal is együtt tegyenek a még...
Ez alkalommal a légzési megbetegedések szűrésével egészült ki az önkormányzat és a Terézvárosi Egészségügyi Szolgálat együttműködésével az Eötvös 10-ben, április 12-én megtartott egészségnapon a - már hagyományosnak nevezhető - szív- és érrendszeri megbetegedések kockázati tényezőire összpontosító vizsgálatsorozata. A jól bevált előjegyzési rendszernek köszönhetően a résztvevők röpke félóra ráfordítással nemcsak aktuális egészségi állapotukról kaphattak pontos képet, de a szakorvosok és védőnők életviteli tanácsokkal is ellátták őket.
Újabb három évig finanszírozza a kormány országszerte a jelnyelvi tolmácsszolgálatok működését - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
Kerületszépítési akció Több mint tizennégyezer tő virágot osztott ki az önkormányzat Immár negyedik alkalommal szervezett nagyszabású virágosztást a Józsefvárosi Önkormányzat. Ezúttal A Föld napjához kapcsolódva április 19-án és 20-án minden eddiginél több – 14.500 tő – virágot adtak át a kerületi lakosoknak, közösségeknek, hogy a növények a házak ablakaiba, udvaraiba kiültetve egész Józsefváros díszévé válhassanak. Többek között begóniát,...
Mit veszíthetünk? A sarkvidékeket bemutató fotókiállítás nyílt a Természettudományi Múzeumban A Föld napjához kapcsolódva Olvadó jövőnk – Az Északi- és a Déli-sarkvidék törékeny jelene címmel nyílt meg Kércz Tibor és Komáromi Csaba természetfotósok kiállítása a Magyar Természettudományi Múzeum (MTM) kupolatermében április 20-án. Az 51 képből álló tárlatot Áder János, Magyarország köztársasági elnöke nyitotta meg, köszöntőt mondott Juhász Árpád...
Józsefvárosi óvodásokkal telt meg pénteken a Füvészkert: a kicsik az elmúlt évekhez hasonlóan idén is ellátogattak A Föld napja alkalmából az ELTE Botanikus kertjébe az Önkormányzat támogatásának jóvoltából. Gyönyörű, napos iőben, tavaszi pompájában, virágzó és illatos virágokkal fogadta a Füvészkert a kerületi ovisokat április 20-án. A Napraforgó Egyesített Óvoda legtöbb tagóvodájából vettek részt csoportok – összesen 26 csoport – A Föld...
Ideiglenes változás a közösségi közlekedésben Munkanapnak megfelelően jár szombaton az M3-as metró Az M3-as metró a hétköznapi, a közösségi közlekedés többi járata a tanszünetben érvényes pénteki menetrend szerint közlekedik szombaton a munkanap-áthelyezés miatt – közölte a Budapesti Közlekedési Központ. A BKK közleményében felidézte: most szombaton dolgozzuk le az április 30-i pihenőnapot. Az éjszakai közlekedésben szombatra virradó éjszaka...
128 évvel keletkezése után jelenik meg először könyvben Tolnai Lajos regénye, ami a maga idejében hatalmas botrányt keltett: a megírt karakterek népes tiltakozó küldöttséget menesztettek a Tolnai írását folytatásokban közlő napilap, a Pesti Napló főszerkesztőjéhez. Tolnai Lajos, a XIX. század ismert írója a mai Józsefvárosban, a Tisztviselőtelepen élte le élete utolsó másfél évtizedét. A Rezső – ma Szenes Iván – tér 6. háziuraként egyike...

hirdetés

Ön is hirdetne?

Budapesti állások

GYÁLI GYÁRBA MUNKATÁRSAT KERESÜNK
( / Állás)

noimage
2018.04.23

Eladót keresünk kürtőskalácsos pavilonba
( / Állás)

noimage
2018.04.18

TAKARÍTÁS NAPI 4-ÓRA
( / Állás)

noimage
2018.04.16

Házvezetőnő
( / Állás)

noimage
2018.04.12

Építési felvonó kezelőt keresünk
( / Állás)

Építési felvonó kezelőt keresünk
2018.04.10

SOS fodrászt keresünk
( / Állás)

SOS fodrászt keresünk
2018.04.08

Vasalónőt felveszünk!
( / Állás)

noimage
2018.04.05

ROSSMANN - ELADÓ PÉNZTÁROS - XVI. SASHALMI TÉR
( / Állás)

ROSSMANN - ELADÓ PÉNZTÁROS - XVI. SASHALMI TÉR
2018.03.29

6 órás éjszakai takarítói munka!
( / Állás)

noimage
2018.03.27

A címlapról ajánljuk

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Ingyenes apróhirdetések

Eladó társasházi lakás
(Ingatlan / Lakás)

Eladó társasházi lakás

GYÁLI GYÁRBA MUNKATÁRSAT KERESÜNK
( / Állás)

noimage

Spanyoltanítás
(Szabadidő, sport / Egyéb)

noimage

Költöztetés olcsón
(Szabadidő, sport / Egyéb)

Költöztetés olcsón

Költöztetés Olcón Gyorsan
(Szabadidő, sport / Egyéb)

Költöztetés Olcón Gyorsan

hirdetés

Ön is hirdetne?

 


Olvasói blogok

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Könyvajánló

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
A kijelölt szöveg felolvasásához kattintson a hangszóróra! Kerületi Újság felolvasó